ورود

ثبت


 

مقالات تناسب اندام

شش نکته برای کاهش وزن برای یک مراسم نزدیک

شش نکته برای کاهش وزن برای یک مراسم نزدیک

  مرضیه هاشمی
(0 رای‌ها)

شما مي دانستيد به آن روز نزديک مي شويد. يکسال فرصت داشتيد تا براي عروسي يکي از نزديکانتان برنامه-ريزي کنيد. و حالا تنها 3 ماه فرصت داريد... نگران نباشيد، هنوز هم مي توانيد وزن خود را کاهش دهيد، اما ديگر وقتي براي تلف کردن نداريد.

قدم اول: برنامه ريزي کنيد.

فارغ از انگيزه کاهش وزن خود، براي يک برنامه ريزي مناسب وقت بگذاريد. اهداف منطقي و واقع گرايانه اي را تعيين کنيد که امکان دستيابي به آنها را داشته باشيد. در صورتيکه اهداف خود را پله پله تعيين کنيد، شانس بيشتري براي دستيابي به آنها داريد. با يک يا دو تغيير مشخص شروع کنيد و پيشرفت خود را با ثبت غذا و فعاليت خود تحت نظر بگيريد.

قدم دوم: بشقاب غذاي  خود را اصلاح کنيد

براي رسيدن به وزن مطلوب خود، با يک برنامه غذايي که با دستور العمل تغذيه سالم تطابق داشته باشد، شروع کنيد. هر وعده غذايي مي بايست شامل مقدار کمي پروتئين، کربوهيدرات، و نيم ديگر بشقاب مي بايست از سبزيجات و ميوه جات پر شود. توصيه مي شود از بشقاب کوچکتر براي خوردن کمتر استفاده شود.
غذاهايي مانند سبزيجات، ميوه جات، غلات کامل (سبوسدار)، لبنيات کم چرب و پروتئين بدون چربي حاوي مواد مغزي مورد نياز شما هستند، بدون اينکه کالري زيادي داشته باشند. در طول روز سعي کنيد رژيم غذايي شما شامل تمام گروه هاي غذايي شود. اگر براي برنامه غذايي خود نياز به کمک داريد براي مشاوره با ما در کلينيک ماندگار تماس بگيريد.

قدم سوم: اهداف ورزشي را در برنامه خود قرار دهيد

برنامه منظم ورزشي براي سلامت عمومي شما مهم است. همچنين به کنترل وزن شما کمک کرده و احساس سلامتي را در شما ارتقا مي دهد. فعاليت هاي ورزشي را انتخاب کنيد که از آنها لذت مي بريد و هر فعاليت را هربار حداقل براي 10 دقيقه انجام دهيد. هر هفته به ميزان 2 ساعت و نيم را براي اختصاص به اين فعاليت ها هدف گذاري کنيد.

شما می دانستید به آن روز نزدیک می شوید. یکسال فرصت داشتید تا برای عروسی یکی از نزدیکانتان برنامه-ریزی کنید. و حالا تنها 3 ماه فرصت دارید... نگران نباشید، هنوز هم می توانید وزن خود را کاهش دهید، اما دیگر وقتی برای تلف کردن ندارید.

قدم چهارم: 90 روز شما به زودی می گذرد...

به این فکر کنید که می توانید روزانه 500 کالری کمتر مصرف کنید و هر هفته تقریباً نیم کیلو وزن کم کنید. راحت ترین راه برای کاهش کالری مصرفی، حذف کالری اضافه چربی ها، شکر و نوشیدنی های شیرین است. به جای آنها خود را با این غذاهای کم کالری سیر کنید:

  • سبزیجات خام را به جای چیپس در میان وعده ها میل کنید.
  • تکه های پرتقال، سیب، توت فرنگی را جایگزین دسر خود کنید.
  • از آب معدنی گازدار طعم دار به جای نوشیدنی های شیرین استفاده کنید.
  • از شیرکاکائو بدون چربی به جای شکلات استفاده کنید.

پیشرفت کردید؟

در زمان کوتاهی که پیش رو دارید، تحت نظر داشتن پیشرفتتان ضروریست. هر هفته خود را وزن کنید. وزن خود را در یک تقویم یا در محل ثبت غذا و ورزش خود ثبت کنید. مثبت فکر کنید و وزن خود را برای روز مراسم مورد نظر خود یادداشت کنید.

به آینده بنگرید...

از این مراسم به عنوان فرصتی برای شروع کی سبک زندگی سالم استفاده کنید. اگر به وزن مطلوب خود که هدف گذاری کرده بودید نرسیدید، به آخر دنیا نرسیدید! هنوز می توانید اعتماد به نفس داشته باشید و لذت ببرید.

منبع: Www.eatright.org


 4343,    20  مرداد  1394 ,   موفقیت و انگیزش

نظر دادن

کالری نت

کالری نت محیطی پویا برای بحث و تبادل نظر و کسب آگاهی در حوزه های مرتبط با تناسب اندام و سلامتی فراهم می کند.

تماس با ما