ورود

ثبت


 

مقالات تناسب اندام

9 غذا برای کمک به کاهش وزن

9 غذا برای کمک به کاهش وزن

اگر می خواهید در عین تامین نیازهای بدن خود، وزن تان را کاهش دهید از این نه غذا غافل نشوید.

 

حبوبات

حبوبات ارزان قیمت، سیرکننده و سرشار از پروتئین هستند. همچنین فیبر زیادی داشته و به کندی هضم می-شوند. بنابراین شما مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و غذای بیشتری را نمی خورید.

سوپ

در صورتیکه وعده غذایی خود را با یک لیوان سوپ شروع کنید، غذای کمتری را میل خواهید کرد. مهم نیست جه نوع سوپی باشد اما کالری خود از سوپ را بین 100 تا 150 حفظ کرده و از ریختن خامه یا کره فراوان خودداری کنید.

شکلات تلخ

می خواهید شکلات میل کنید؟ یک یا دو تکه شکلات تلخ را به جای شکلات شیری میل کنید. یک مطالعه نشان می دهد افرادی که شکلات تلخ را جایگزین شکلات شیری می کنند، چند ساعت بعد در اولین وعده غذایی خود 15% کمتر پیتزا میل کرده اند.

سبزیجات میکس شده با غذا

شما می توانید همزمان هم سبزیجات را به غذای خود اضافه کنید، هم از غذاهای مورد علاقه و چاق کننده خود میل کنید و مصرف کالری خود را کاهش دهید. وقتی محققان مقداری سبزیجات مختلف را با پنیر میکس کردند، افراد همان میزان علاقه را به وعده غذایی نشان دادند، اما 200 تا 350 کالری کمتر مصرف کردند.

تخم مرغ

یک صبحانه پر پروتئین به شما احساس سیری بیشتری در طول روز می دهد. شما کمتر میل به خوردن میان وعده ها خواهید کرد.

آجیل

از آجیل در میان وعده های خود استفاده کنید. تعداد کمی بادام زمینی، گردو و یا بادام میل کنید. افرادی که آجیل را به عنوان میان وعده میل می کنند در وعده های بعدی کمتر غذا میل می کنند.

سیب

به جای آب سیب از خود میوه سیب استفاده کنید. خود میوه احساس سیری متفاوتی به شما خواهد داد.یک علت آن میزان فیبر موجود در میوه کامل است. همچنین جویدن به ذهن شما پیامی می دهد که چیزی قابل توجه را خورده اید.

ماست

ماست از میان غذا ها بیشترین نقش را در کاهش وزن ایفا می کند. این به معنای تاثیر آن به تنهایی نیست. ماست در کنار یک رژیم اثرگذار است.

گریپ فروت

گریپ فروت می تواند در کاهش وزن اثرگذار باشد. مخصوصاً اگر شما ریسک دیابت را دارید. میل کردن نصف گریبپ فروت قبل از هر وعده غذا به کاهش وزن کمک می کند. مصرف آب گریپ فروت نیز همین اثر را دارد. اما هیچ مطالعه نشان نمی دهد که این میوه خاصیت چربی سوزی دارد. البته مصرف گریپ فروت با مصرف برخی داروها تداخل دارد. اگر دارویی مصرف می کنید حتماً در مورد مصرف گریپ فروت از پزشک خود سوال کنید.

منبع: http://www.webmd.com


 3236,    13  مرداد  1394 ,   تغذیه و خوراک

نظر دادن

کالری نت

کالری نت محیطی پویا برای بحث و تبادل نظر و کسب آگاهی در حوزه های مرتبط با تناسب اندام و سلامتی فراهم می کند.

تماس با ما