ورود

ثبت


 

مقالات تناسب اندام

چهار حركت براي تقويت نوك پا تا فرق سر

چهار حركت براي تقويت نوك پا تا فرق سر

هیچ شکی نیست که تمرینات سخت و با شدت بالا می تواند کمک زیادی به تناسب اندام بکند. تحقیقات نشان داده اند که فقط شش جلسه 15 دقیقه ورزش با شدت بالا و با دوره 2 هفته ای می تواند تاثیر مثبت در هر دو حوزه قدرت و استقامت داشته باشد.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نیاز به رفتن به ورزشگاه و حرکت روی دستگاه یا رقص با آهنگ ندارید. اما از آن جایی که تمریناتی مانند دویدن و شنا برای همه قابل توصیه نیست، تمرینات کاملی می توان در محیط بیرون بدون هیچ تجهیزاتی در یک پارک و یا در حیاط خلوت خود انجام داد. در این جا به چهار مورد از این تمرینات کامل اشاره می کنیم.

رساندن یک پا به پایین

روش انجام: روی پای راست خود ایستاده و کمر را خم کنید و دست چپ خود را به زمین برسانید به شکلی که مثلا می خواهید از زمین چیزی را بلند کنید. این کار را 5 تا 10 بار انجام دهید. در تمام این مدت نباید پای چپ شما زمین را لمس کند.

 

چمباتمه

روش انجام: روی دو پاي خود ايستاده و آن ها را به اندازه عرض شانه باز كنيد. يك وزنه يا يك بطري آب را در دست گرفته و روبروي سينه خود نگه داريد. حالا سعي كنيد كه بدن خود را خم كرده و در حالت جمباتمه روي پاها بنشينيد (البته وزن خود را رها نكنيد.). باسن خود را به عقب هل دهيد. اين كار را 5 تا 10 بار انجام دهيد.

 

كوه نوردي

روش انجام: روي دو پاي خود ايستاده و ابتدا زانوي پاي راست را خم كرده و پاي راست را در سينه خود جمع كنيد. حال همين حركت را با پاي چپ انجام دهيد. اين كار را 5 تا 10 بار تكرار كنيد.

 

چمباتمه پاي معكوس

همان حركت چمباتمه را انجام دهيد. اين بار سعي كنيد كه هنگام پايين بردن بدن پاي راست خود را در حال خم به گونه اي قرار دهيد كه زانوي پاي راست به زمين برسد. حال ايستاده و حركت را معكوس براي پاي چپ انجام دهيد. براي هر پا اين كار را 10 مرتبه تكرار كنيد.

 


نظر دادن

کالری نت

کالری نت محیطی پویا برای بحث و تبادل نظر و کسب آگاهی در حوزه های مرتبط با تناسب اندام و سلامتی فراهم می کند.

تماس با ما